Intelligent Energy prináša vodíkový pohon pre drony

0

Spoločnosť zaoberajúca sa vývojom vodíkových palivových článkov pre rôzne zariadenia predstavila svoj nový prototyp článku určeného pre drony. Spoločnosť deklaruje niekoľko hodinovú výdrž, zdroj energie je možné použiť aj v kombinácii s Matrice 100.

Jedným z hlavných problémov súčasných dronov v priemyselných aplikáciach je obmedzenie ich letového času na niekoľko desiatok minút. Toto obmedzenie samozrejme spočíva v probléme uskladnenia väčšieho množstva energie v batériách (pri efektívnej hmotnosti). Dopyt po dlhších letových časoch núti konštruktérov v poslednom čase zamýšľať sa nad alternatívnymi zdrojmi elektrickej energie.

V minulosti sme už priniesli článok o hybridnom UAV Hybridný dron, avšak spoločnosť Intelligent Energy, prináša v tomto nový koncept, jej cieľom nieje vyvinúť dron s kombinovaným pohonom, ale zdroj energie, ktorý by bolo možné používať s dronmi od spoločnosti tretích strán. Okrem predĺženého letového času je výhodou zariadení s kombinovaným zdrojom energie aj minimalizácia času, ktorý musí stráviť dron na zemi po ukončení letu.

Palivový článok bol testovaný s dronom DJI Matrice 100. Podľa výsledkov priniesol zvýšil letový čas na jednu hodinu. Systém môže pracovať v režime bez a s klasickou elektrickou batériou. Bez batérie môže dron uniesť viac paliva avšak palivový článok nieje schopný dodať samostatne rovnako veľký prúd ako batéria, čo može viesť ko obmedzeniu pohyblivosti.

Vizualizácia palivového článku pripojeného na multikoptéru

Vizualizácia palivového článku pripojeného na multikoptéru

Cena zariadenia zatiaľ nieje známa. Viac o prototype sa dozvieme v Januári, kde Intelligent Energy predstaví detaily svojho riešenia na CES 2016 v Las Vegas.

Ako funguje palivový článok ?

Princíp fungovania palivového článku

 


Zdroj: http://www.intelligent-energy.com/news-and-events/company-news/2015/12/15/intelligent-energy-hydrogen-fuel-cells-significantly-extend-drone-flight-time/
Zaujal vás tento článok ? Podeľte sa o neho !

Diskusia