Amazon pritlačil na letecký úrad

0

Americká spoločnosť Amazon minulého roku avizovala, že pracuje na vývoji lietajúcich bezpilotných zariadení, ktoré by doručovali tovar k jej zákazníkom – dronov. V súčasnosti je vývoj tak ďaleko, že spoločnosť plánuje spustiť testovaciu prevádzku v USA. Problémom ale sú americké zákony, ktoré to znemožňujú.

Spoločnosť Amazon zaslala vláde USA strohý list v ktorom výslovne žiada zmenu legislatívy a vyhráža sa presunom vývoja svojich technológií budúcnosti do iných krajín, kde sú zákony priateľskejšie k dronom. Spoločnosť ešte začiatkom tohto mesiaca zaslala list aj americkému leteckému úradu US Federal Aviation Administration (FAA). Ten sa však podľa slov predstaviteľov spoločnosti Amazon nestretol s pochopením a FAA zakázala akékoľvek testovanie dronov v reálnej prevádzke. Problémom je, že FAA nechce ustúpiť od požiadavky, ktorá hovorí o tom, že dron musí byť videný jeho operátorom počas celej dĺžky letu –  čo je pri doručovaní zásielok nereálne.

Rekacia americkej vlády na tento list zatiaľ nie je jasná a Amazon odmieta komentovať obsah listu. Na rozuzlenie tohoto problému nebudeme dlho čakať, Amazon je rozhodnutý spustiť testovanie v reálnej prevádzka v krátkom čase, je však pravdepodobné, že zákazníci v Európe sa dočkajú služby doručenia tovaru dronom skôr ako zákazníci v USA.

 


Zdroj: http://www.cnet.com/news/amazon-warns-us-to-let-its-drones-take-flight-or-else/
Zaujal vás tento článok ? Podeľte sa o neho !

Diskusia