Drony na Slovensku naberajú na popularite

0

Vo svete sa stali lietajúce drony veľkým trendom, inak to nieje ani na Slovensku. Čoraz častejšie sa v bežných médiách vyskytujú príspevky týkajúce sa bezpilotných lietajúcich zariadení. Objavujú sa aj prvé správy o využívaní dronov nielen na filmovanie, hobby a zábavu, ale aj o to, že si drony našli uplatnenie aj v poľnohospodárstve a ďalších oblastiach.

Trend v minulo týždňovom vydaní priniesol článok o prvých priekopníkoch na Slovensku, ktorí využívajú drony na pracovn0 účely. Trend informuje o dvoch farmách, ktorých majitelia kontrolujú denne svoje rozsiahle poľnohospodárske územia vďaka bezpilotným lietadlám. V oboch prípadoch si majitelia drony pochvaľujú a prehlasujú, že im takáto forma kontroly priniesla výrazné časové a finančné úspory.

Trend ďalej rozoberá vplyv dronov na ekonomiku a zamestnanosť. Predpokladá sa, že v nasledujúcich rokoch by drony mohli v USA vytvoriť 70 000 pracovných miest a trh s dronmi by mohol ročne vygenerovať až 80 miliárd amerických dolárov.

Drony a poľnohospodársto

Drony a poľnohospodársto

Drony na Slovensku a Google

Popularitu dronov na Slovensku narastajúcu raketovým tempom si je možné overiť aj vďaka nástroju Google Trends, ktorý zobrazuje štatistiky vyhľadávaní kľúčových slov v rámci celého sveta a aj jednotlivo pre všetky krajiny. Po zvolení slova “dron” a Slovenskej Republiky, Google poskytne nasledujúci graf.

Štatistiky vyhľadávania kľúčového slova dron

Štatistiky vyhľadávania kľúčového slova dron

Na grafe je jasne vidieť exponenciálny nárast počtu vyhľadávaní slova “dron” a tým aj stúpajúci záujem Slovákov o bezpilotné lietadlá.


Zdroj: http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2014/cislo-49/lietajuce-roboty-sa-vznasaju-nad-slovenskom.html
Zaujal vás tento článok ? Podeľte sa o neho !

Diskusia